Plagát

Video


Zabijak Joe

Krvavý príbeh v štýle Quentina Tarantina. Otec a syn si najmú profesionálneho zabijaka, aby odstránil matku kvôli jej životnej poistke. Ako v správnej čiernej komédii sa však všetko zvrtne a končí celkom inak...

V textoch amerického herca a dramatika Tracyho Lettsa (1965), držiteľa Pulitzerovej ceny za najlepšiu drámu August na konci Ameriky, je príťažlivé miešanie žánrov, demaskovanie pokryteckej morálky, odhaľovanie disfunkčných rodín vo svete stratených hodnôt. V jeho dramatickej prvotine Zabijak Joe to nie je inak. Prevrátená morálka, absencia autorít, posunuté hranice krutosti, alkohol a drogy, rozbitá rodina a sen o lepšom živote v drsnom slangovom jazyku čiernej komédie - to je Zabijak Joe. Lettsov svet sa jednoznačne rozpadá, rodina už dávno nespĺňa svoj účel a hranice morálky sa prekračujú. Otec nie je hlavou rodiny, žena už nie je láskavou matkou, syn dvíha ruku na matku, dcéra je postihnutá, a pritom všetci len snívajú o lepšom živote než ten, ktorý práve žijú.

(90 minút)

pozn.: Predstavenie obsahuje expresívne výrazy a scény. Je nevhodné a neprístupné do 18 rokov.

réžia: Michal Náhlík

preklad: Katarína Gibalová
dramaturgia: Miriam Kičiňová
hudba: Juraj Haško s použitím básne Charlesa Bukowského A Smile To Remember
hudobná nahrávka: Karol Kurtulík (barytón), Ivana Kurtulíková (soprán), Katarína Máliková (klavír), René Bošeľa (viola), Marta Gondová (violončelo)
báseň načítal: Alex Merkovský
scéna: Anita Szőkeová
kostýmy: Lenka Kadlečíková

slovenská premiéra: 30. 3. 2012 na Malej scéne

Galéria

celá galéria
späť