Plagát

Voda a krv nad vodou

Pôvodný slovenský muzikál s najslávnejšími hitmi skupiny Elán.

Strhujúci, dynamický muzikál o láske a pomste s novými hrdinami a silnými emóciami po veľkom úspechu v pražskom divadle Kalich prichádza konečne na Slovensko. Tvorcovia doteraz najúspešnejšieho slovenského muzikálu Ôsmy svetadiel (700 repríz na Slovensku a v Česku) Ján Ďurovčík a Peter Pavlac siahli opäť po slávnych skladbách legendárnej skupiny Elán a vytvorili úplne nový príbeh odohrávajúci sa v súčasnosti, parafrázujúc slávny román Alexandra Dumasa Gróf Monte Christo. Názov muzikálu Voda (a krv) nad vodou odkazuje na jednu z najslávnejších piesní v repertoári skupiny Elán Voda čo ma drží nad vodou. Spolu so známymi hitmi zaznie aj jedna novinka napísaná priamo pre toto predstavenie. O úpravu a nové aranžmány piesní do muzikálu sa postaral Vašo Patejdl.

“Vždy musí existovať nejaká voda, čo nás drží v ťažkých chvíľach nad vodou. Niekedy to môže byť túžba, niekedy kariéra, niekedy pomsta, ale najkrajšie je, keď nás nad vodou drží láska.” (Ján Ďurovčík)

Inscenácia obsahuje expresívne výrazy. Je vhodná pre divákov od 15 rokov. V predstavení sa používa stroboskop.

(210 minút s prestávkou)

réžia a choreografia: Ján Ďurovčík
hudba: Elán
libreto: Elán, Ján Ďurovčík, Peter Pavlac
účinkujú: Patrik Vyskočil / Michal Candrák, Natália Kóšová / Michaela Trokanová, Ján Slezák / Martin Hudec, Marta Potančoková / Monika Drgáňová a ďalší

27. a 28. 3. 2023 o 18:30 na Veľkej scéne DJZ

vstupné: 39 €

Galéria

celá galéria
späť