Najbližšie termíny

06. 06. 2023 (Utorok) 18:30

Video


Moral Insanity

Slzy Janka Borodáča, Prešov

„Chcete vedieť kto je zodpovedný za to, že sa Vám nedarí? Hľadáte toho, kto môže za to, čo sa tu deje? Príďte a niekoho si určite vyberiete.“

Peter Brajerčík vstupuje v monodráme Moral Insanity do podsvetia manipulácie s informáciami. Divadelná inscenácia ostrým spôsobom poukazuje na to, že manipulovať je naozaj ľahké. Najmä, ak je spoločnosť náchylná uveriť „fake news“, hoaxom a konšpiráciám, len aby sa utvrdila vo vlastnom antisemitizme, nacionalizme a antisystémovosti.

Slzy Janka Borodáča je nezávislé divadelné zoskupenie. Jeho názov s menom zakladateľa slovenského profesionálneho divadla Janka Borodáča provokuje dialóg medzi tradíciou a progresom súčasného svetového a slovenského divadla. Slzy Janka Borodáča vytvárajú priestor pre divadelnú tvorbu na východe Slovenska. Vo svojej tvorbe sa zameriavajú na prehĺbenie režijno-hereckých spoluprác podnecujúcich spoločenský postoj tvorcov a skúmanie nových perspektív. Okrem divadelnej tvorby definuje zoskupenie aj vzdelávacia činnosť – skúmanie progresívnych hereckých techník prostredníctvom blogov a organizovanie workshopov pre divadelníkov.

(60 minút)

réžia a scénický koncept: Júlia Rázusová

hudba a priestorový hudobný koncept: Martin Husovský
scénografická a kostýmová spolupráca: Diana Strauszová
svetelný dizajn: Lukáš Katuščák
produkcia: Linda Durkáčová

účinkuje: Peter Brajerčík 

6. jún 2023 o 18:30 na Malej scéne DJZ

vstupné 14 €
predpredaj vstupeniek TU 

späť