Video


Duo Tamayo - Montesinos

Dokonalá súhra, brilantná technika a veľký zmysel pre štýlovú interpretáciu. To všetko ponúka koncert gitarového dua Marco Tamayo – Anabel Montesinos.

Marco Tamayo (Kuba) je vedúcou osobnosťou vo svete klasickej gitary. Víťaz významných medzinárodných súťaží má za sebou vystúpenia so známymi orchestrami a dirigentmi po celom svete. Talianske noviny L’ Stampa ho dokonca označili za “kráľa gitary”. Jeho kniha Essential Principles for the performance on the classical guitar zmenila chápanie tohto nástroja a jeho výučby v celosvetovom meradle.

Anabel Montesinos (Španielsko) sa ako 17-ročná stala najmladšou víťazkou Medzinárodnej súťaže Francisca Tárregu v Španielsku. Debutovala v roku 2011 koncertom v Carnegie Hall v New Yorku a odvtedy sa vypracovala na vedúcu osobnosť celosvetovej scény klasickej gitary. Pre svetovú značku klasickej hudby Naxos Records nahrala svoje prvé CD, ktoré bolo vybrané ako časť hudobného programu medzikontinentálnych letov spoločnosti British Airways.

Koncert je uvádzaný ako súčasť IX. ročníka medzinárodného gitarového festivalu Prešovské dni klasickej gitary, ktorý organizuje Prešovské združenie klasickej gitary v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu Prešov a Divadlom Jonáša Záborského na podporu mladých nádejných gitaristov a spopularizovanie hry na klasickú gitaru.

21. marec 2019 o 18:00 v Historickej budove DJZ

vstupné: 7 € dospelí / 5 € študenti a dôchodcovia

Kompletný program vrátane sprievodných akcií TU.

späť